Helen Brand

ACCA, CEO

Helen Brand, küresel muhasebe meslek mensupları kuruluşu olan ACCA’nın CEO’su ve 2008’den beri bu görevi yürütüyor.

Profesyonel kuruluşlarda kariyerine başlayan Helen,  ACCA’nın şu anda faaliyet gösterdiği 178 pazar hakkında hatırı sayılır deneyim ve bilgiye sahip. Uluslararası Entegre Raporlama Konseyi’nin (IIRC) kurucu üyesi ve şu anda IIRC ve Sürdürülebilirlik Muhasebesi Standartları Kurulu’nun (SASB) Haziran 2021’de birleştirilmesiyle meydana gelen Değer Raporlama Vakfı’nın Eş Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Helen, Birleşik Krallık hükümetinin Profesyonel ve Ticari Hizmetler Konseyi’nin bir üyesi ve Ağustos 2020’de Birleşik Krallık DIT’nin Profesyonel Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Danışma Grubuna atandı. Küresel bir kuruluşa liderlik eden az sayıdaki kadından biri olan Helen, etik ve kamu değeri sunumunun iş dünyasında ve toplumda nasıl bir rol oynadığı konusunda basında düzenli olarak yorumlarda bulunuyor. ACCA, 2011’de kendi performansı hakkında entegre bir rapor yayınlayan ilk uluslararası meslek kuruluşu oldu ve Helen, daha kapsamlı kurumsal raporlamanın gücünün güçlü bir savunucusu olmaya devam ediyor. Ayrıca Asya, Sahraaltı Afrika, Avrupa ve Orta Doğu’da mesleğin gelişimini desteklemek için ACCA’nın öncü çalışmalarını yürütüyor. .

Helen, Exeter Üniversitesi’nden siyaset alanında lisans derecesine sahiptir. Muhasebe hizmetleri için Haziran 2011’de Kraliçe’nin Doğum Günü Onur Listesinde Britanya İmparatorluk Nişanı’na layık görüldü ve Aralık 2017’de Exeter Üniversitesi’nden fahri doktora aldı.